Jak se skleněný pilník čistí?

Skleněný pilník nemusíte po každém použití čistit jako kartáček na zuby, ale občasnou péči si zaslouží. Povrch skleněného pilníku je tvořen mikroskopickými prohlubněmi, které se pilováním zanáší. Naše pilníky neztupíte, ale mohou se ucpat zbytky nehtů. Skleněný pilník pak ztrácí účinost a chová se jako tupý.

Nejjednodušší způsob, jak zbavit pilník zbytků nehtů, vám nezabere ani minutu. Nebudete k tomu potřebovat žádné nástroje, postačí umyvadlo s tekoucí teplou vodou. Pilník umístíte pod tekoucí vodu a bříškama prstů lehce mnete, dokud se neodplaví všechny nečistoty. Pak stačí jen nechat oschnout a skleněný pilník je jako nový. Tento způsob je dostatečně šetrný ke všem druhům skleněným pilníků. Nemusíte se obávat, že se Vám sloupe barva, nebo že si poničíte zdobení.

Čištění skleněného pilníku pod tekoucí vodou
Šetrný a efektivní způsob mytí skleněného pilníku

Pozor na myčku!

Hodit pilník jen tak do myčky mezi příbory se nemusí vyplatit. Ne, že by zůstal špinavý, ale čistící prostředky a horká voda mohou poškodit zdobení, nebo úplně zničit ruční malbu. Pilník neutrpí újmu na funkčnosti, ale na kráse. Pokud jste si připlatili a koupili krásný zdobený pilník se Swarovski kamínky, nebo ručně malovaný, tak se držte dál od vroucí vody a agresivních čistících prostředků.

Mytí skleněných pilníků v myčce
Nedávejte malované, nebo Swarovski kamínky zdobené pilníky do myčky

Dezinfekce

Barevné a čiré skleněné pilníky se mohou dezinfikovat, bez toho aby utrpěli újmu na kráse. Používáme jen kvalitní pálené barvy, které se nesloupou ve vlhku a teplotách kolem 100°C. K dezinfekci postačí skleněný pilník povařit po dobu 30 minut. Spolehlivě tak zabijete veškeré bakterie ulpívající na povrchu pilníku.

Dezinfekce skleněných pilníků vařící vodou
Pilníky můžete dezinfikovat vařící vodou

Sterilizace

Sterilizace je radikálnější dezinfekce, kdy dochází k usmrcení všech životaschopných mikroorganismů včetně spor. Sterilizátor můžete použít pouze na čiré skleněné pilníky. Čiré skleněné pilníky se skládají pouze ze skla a sklo jako takové je neporézní a bez problémů odolává plynům a vyšším teplotám, které mohou nastat při sterilizaci.

Abych schrnul předchozí poznatky, všechny zdobené a malované pilníky myjte opatrně teplou vodou. Jednoduché barevné pilníky můžete bez problému dezinfikova, nebo mýt v myčce a na čiré lze použít dokonce i sterilizátor.

< | >

Chci se stát distributorem

Oslovili Vás naše skleněné pilníky? Vlastníte malý krámek, nebo jste nákupčí větší společnosti? Máme pro Vás skvělou nabídku!

Připravit nabídku

E-shop

Objednejte si skleněné pilníky přímo od výrobce z pohodlí vašeho domova na našem e-shopu fiflenka.cz

Kontakt

Zaujavali Vás naše produkty, nebo služby? Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi Vám zodpovíme jakékoli dotazy.

E-MAILinfo@obroba.cz
TELEFON+420 603 857 331
ADRESAObroba Technology s.r.o.
Sportovní 356
751 11 Radslavice
Česká republika